Barros Porto Special Reserve Ruby 0,75 l

Vůně sušeného ovoce doplněná o dřevité tóny. Chuť sametová, hluboká s dlouhým rozvíjejícím závěrem. Vyšší třída Reserve Ruby zrající více než 3 roky ve velkých dřevěných sudech. Velký objem vína zabraňuje přístupu vzduchu, nedochází k oxidaci a víno si zachovává původní rubínovou barvu, ovocnou chuť a sílu mladého vína.

Sladké víno skvěle se párující s aromatickými deserty.

Portské - jeden ze symbolů Portugalska, fortifikované, neboli dolihované víno, pochází z vinic ze severní části Portugalska, z oblasti Douro, nazvané podle stejnojmenné řeky. Své jméno získalo podle města Porto ležícího při ústí této řeky do Atlantského oceánu.

Láhev v dárkovém boxu.

 

Můžeme doručit do:
25.6.2024
Skladem
Kód: 305
Značka: Barros Porto
449 Kč
Kategorie: Portské, Sherry, Aperol ...
Objem: 0,75 l
Země původu: Portugalsko - Douro - Porto
Kategorie: Reserve
Obsah cukru: Sladké
Alkohol: 19,5%

Barros

Svahy okolí řeky Douro, sklepy ve Vila Nova de Gaia a mistrovství lidí, to jsou základní atributy úspěchů Barros’ Port – Barrosova portského. Tato proslulá a slavná značka vína, uznávaná a ceněna všude ve světě, je nejznámější značkou holdingu BARROS, ALMEIDA & C.A. V současné době k holdingu také patří i další významné společnosti, jako například C. N. Kopke & CŞ, LDA., založená v roce 1638, která je nejstarším exportérem portského vína na světě, a dále takové společnosti, jako H. & C. J. Feist – Vinhos, S.A., nebo Hutcheson, Feuerheerd & Associados – Vinhos, S.A. . Pozice holdingu na trhu s portským vínem je významná, protože činí cca 5% celkového obratu.

Na světě je jen jedno místo, kde může být portské pěstováno. Jsou to svahy v okolí řeky Douro, která protéká severem Portugalska. Nikde jinde neroste víno tak obtížně jako právě tady. Břidlicová hornina ve svazích musí být hluboce zorána, aby bylo možno sázet révu a vytvořit na těchto svazích terasy. Tyto terasy jsou tak úzké, že jsou dosažitelné pouze pěšky. Na těchto sluncem vyprahlých svazích vinná réva proráží svými kořeny do hloubky 12 metrů, aby tam našla vodu a živiny, které potřebuje. Pět hlavních odrůd vína dává portskému jeho barvu, hustotu a zřejmou eleganci a čistotu. Touriga Nacional, Touriga Francesca, Tinta Roriz, Tinta Barroca a Tinta Cao i či jiné místní vinné odrůdy se začínají sklízet v polovině září a sklizeň probíhá zhruba do konce října. Sklizené hrozny se přemístí do vinných skladů, kde se odstopkují a lisují. Při lisování se preferuje tradičný způsob: po hroznech, které jsou připravené v žulových vanách, se šlape bosýma nohama asi tak, jak se u nás šlape zelí. Proces vytváření portského začíná tehdy, když vinný mošt dosáhne žádané hustoty. V tom momentu se na každých 450 litrů moštu přidává 100 litrů 77%-ní vinné pálenky, čímž se zastaví proces alkoholového kvašení. Tento krok způsobí, že portské získá svou jemnost a lahodnost, jeho ovocné aroma zesílí a procento alkoholu dosáhne 19 až 21. Takto připravené víno se poté převáží do sklepů v části města Porto, která se jmenuje Vila Nova de Gaia, kde se míchá. Po smíchání portské zraje v dubových sudech, až 100 let starých, a to nejméně po dobu dvou let.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz