Chateau Maligny Chablis Vieilles Vignes 2020 0,75 l

Vieilles Vignes” znamená “staré vinice,” a dle francouzského vinařského zákona jsou tak označena vína z hroznů pocházejících z vinohradů starší 35 let.

Tyto pozemky patří mezi nejlepší místa v Chablis appellation. Toto víno pochází z velmi starých vinic, jejichž plantáže pochází z let 1905, 1926 a 1943.

Důležitý věk těchto vinic, zvláště dobře exponovaných na kamenité a vyprahlé půdě a se sníženým výnosem, přináší vínu zvláštní koncentraci a bohatství.

100% Chardonnay.

Na nose plné ovocné a krémové tóny, med a koření. Koncentrovaná, plná chuť, charakteristicky silně minerální.

Dokonalé snoubení s bílým masem, mořskými plody a rybami.

 

Můžeme doručit do:
31.5.2023
Skladem
Kód: 497
499 Kč
Kategorie: Bílá vína
Objem: 0,75 l
Barva: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Kategorie: AOP
Země původu: Francie - Bourgogne - Chablis - Maligny
Alkohol: 12,5 %

Jean Durup - Velká rodina burgundských vín

Rodina Durupových, vinaři od otce k synovi, provozuje vinice v Chablisu již několik století.
Jean Durup rekonstruoval vinici zámku Château de Maligny, jejíž poslední zodpovědný byl jeho pradědeček Paul Gally v 19. století.
Rodina Durup vlastní nejvyšší podíl vinic na dobře exponovaných pobřeží, s kamenitou půdou a strmými svahy, hlavní záruky výjimečné kvality vín.

Domaine de l'Eglantière Jeana Durupa je ve Francii dobře známý.

Jejich Chablis bylo historicky dodáváno na anglický královský dvůr a získalo také proto světový věhlas. Může za to - krom citlivé práce vinaře - i místní terroir, ideální expozice strmých viničních svahů a křemičitá půda bývalého mořského dna, která stojí za úžasnou delikátní mineralitou až jemnou "slaností" zdejších vín.

Château de Maligny vyrábí rodina Durup všechny kategorie vín Chablis od základního AOP přes 1er Cru až po unikátní vína z Grand Cru poloh. Některá vína pocházejí z velmi starých vinic a nesou tak označení Vieilles Vignes.

Různá vína Chablis uváděná na trh pod prestižními značkami "Château de Maligny" a "L'Eglantière" jsou odvozena od jedinečné odrůdy hroznů používané v Chablis: Chardonnay, zdroj vynikajících vín, bohatých na kytici a jemnost, krásnou zelenou zlatou barvu.

 

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz