Chateauneuf-du-Pape 2020 Grande Reserve 0,75l

Naprosto klasické Châteauneuf-du-Pape za skvělou cenu. Spíše střední tělo, hodně červeného ovoce, třešně, kouř a půda, tabák. Dlouhý závěr, s lehkou aciditou a lehčími taniny.

Grenache 80%, Syrah 10% a Mourvédre 10%

Legendární papežské víno, víno s charakterem zcela odlišným od ostatních oblastí, naprostý zážitek. 

Doporučujeme otevřít 2 - 3 hodiny předem, možná i déle, aby se víno nadechlo a projevilo se v plné kráse. 

Ideální párování - hovězí filety, zvěřina.

Château Beauchene.

Appelation Châteauneuf-du-Pape Controlée, Grande reserve 2020

 

 

 

Můžeme doručit do:
8.12.2023
Skladem
Kód: 254
989 Kč
Kategorie: Červená vína & Rosé
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Kategorie: AOC
Ročník: 2020
Země původu: Francie - Vallée du Rhône
Alkohol: 14,5 %

Châteauneuf-du-Pape je nejznámějším vínem celého údolí Rhôny - jižní vinařské oblasti Francie. Kvalitu těchto vín stejně jako ostatních apelací v tomto regionu ovlivňuje několik faktorů. V prvé řadě je to snižování výnosů vinice, čímž je dosahováno větší "koncentrace" živin ve zbývajících hroznech. Toho je dosahováno buďto přirozeně používáním starých vinic - 40-70 let, ale v extrémních případech i více jak 100 let. Nebo odstřiháváním "hlav" hroznů přímo na vinici. Dalším klasickým znakem vín z této oblasti je kombinování více odrůd. I když naprostá většina francouzských kvalitních vín je tzv. cuvée, v případě vín z Côtes du Rhône míchání dosáhlo určité sofistikovanosti. Velký vliv na charakter vína a jeho kvalitu má tzv. "Terroir" - často překládáno pouze jako podloží vinice. Ve skutečnosti se jedná o kombinaci vlivů půdního podloží, umístění a polohy vinice a přírodních podmínek na ní a v jejím bezprostředním okolí.Samozřejmě to vše v harmonii s přístupem a znalostmi vinaře a jeho filozofii tvorby vín a zacházení s ním.

Chateau Beauchene je již od sedmnáctého století v majetku rodiny Bernardových. Původně to byla zemědělská usedlost, která se nezabývala vinařstvím. Do toho se pustili až po revoluci v roce 1789, kdy nakoupili půdu pro pěstování vína.V současné době se o hospodářství stará Michel Bernard s manželkou Dominique a dcerou Amandinou. Hospodaří na sedmdesáti hekterach vinic v oblasti jižní Rhôny označených jako Châteauneud du Pape, Côtes du Rhône a Côtes du Rhône Villages.Staré vinice - některé dosahují věku až sta let - rodí především hrozny reduktivní odrůdy Grenache, která je pro tento jihofrancouský region typická a tvoří dominantní část zdejších cuvée. Doplňována jsou například Syrahem či odrůdou Mourvédre. Prémiová vína zrají na menších dubových sudech déle než jeden rok.

 

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz