Domäne Wachau Grüner Veltliner Steinfeder Ried Hochrain 2021 0,75l suché

Příjemně pitelné lehké a ovocité víno z odrůdy Veltlínské zelené reprezentující výjimečnost oblasti Wachau. Ve vůni jsou znát citrusy, šťavnaté zelené jablko, černý rybíz či ostružiník. Ovocný projev je doplněn jemně kořeněným projevem, tóny bílého pepře a grapefruitu. Na patře je víno vyvážené s živoucí kyselinkou a pěknou délkou.

Veltlínské zelené unikátní Wachau kategorie Steinfeder.

Ideální párování? - Risotto, spaghetti, losos, mořští korýši, dušené kuřecí, krůtí roláda ...

Můžeme doručit do:
27.3.2023
Skladem
Kód: 338
Značka: Domäne Wachau
309 Kč
Kategorie: Bílá vína
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Steinfeder
Ročník: 2021
Země původu: Rakousko - Wachau
Alkohol: 11,5%

Domäne Wachau

Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský z nejkvalitnějších tratí (Loibenberg, Kellerberg, Achleiten, Kollimtz, Hochrain, Singerriedel, 1000-Eimerberg a Bruck) sdružení Freie Weingärtner Wachau, jakož i cuvée z malých, mimořádně exponovaných strmých tratí (teras) se prodávají pod názvem Domäne Wachau. Vína Domäne Wachau jsou vybírána velmi přísně – jen zhruba 15 % výrobků nese toto označení. 

Společnost Vinea Wachau, jejíž členem je i Domäne Wachau, byla založena v roce 1983 a sdružuje místní vinaře, kteří se zavázali dodržovat přísná pravidla společného kodexu. S ohledem na jedinečné klimatické a geologické podmínky byla v roce 1984 zavedena kategorie „Steinfeder“. V roce 1986 byla zavedeny kategorie „Federspiel“ a „Smaragd“. Tyto kategorie se používají výhradně u přírodních vín. Uvedená označení jsou chráněna obchodním právem a smějí být používána pouze členy společnosti Vinea Wachau.

Zvláštní mikroklima a různorodé horninové formace místního terroir umožňují pomalé a obezřetné zrání hroznů až do pozdního listopadu. Tyto podmínky jsou ideální pro dvě odrůdy, které jsou v oblasti Wachau pěstovány již po staletí: Grüner Veltiner a Riesling, které se vyznačují nezaměnitelnou výraznou wachauskou mineralitou.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz