Malbec Alfredo Roca Family Reserve 2017 0,75l

Argentinský Malbec je pojem. Z nejlepší argentinské oblasti Mendoza. A v podání Alfreda Rocy mistrovské dílo.

Víno má tmavě červenou barvu s fialovými odlesky. Na nose Vás zaplaví vůně lesních plodů, zralého červeného ovoce doplněná o tóny sladké vanilky, které víno získalo během zrání v dubových sudech. Na patře působí expresivně, s velmi pěknou strukturou a výraznými taniny. Elegantní víno s pevnou a dlouhou perzistencí.

A párování? ...No přeci argentinský hovězí steak medium rare !!!

 

Můžeme doručit do:
25.6.2024
Skladem
Kód: 245
Značka: Alfredo Roca
629 Kč
Kategorie: Červená vína & Rosé
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Kategorie: Family Reserve
Ročník: 2017
Země původu: Argentina - Mendoza - San Rafael
Alkohol: 14,3%

Malbec nebo také "Černé víno z Cahors," jak se Malbecu přezdívá dle jeho temné, až černé barvy a předpokládaného místa původu v oblasti Cahors ve Francii.Ve své zemi původu se dnes Malbec pěstuje jen v malé míře. Hlavním producentem je dnes Argentina, kde je Malbec národní odrůdou. Ojediněle najdeme Malbec vysázený v Kalifornii, jižní Austrálii, Itálii neb ve Španělsku.

Víno by mělo být jemné a velmi výrazné, silně taninové, s tóny tabáku, fialek a švestek, čokolády a tabáku, ale třeba i kořenité a zemité tóny.Kvalitní Malbec je výjimečně vhodný k dlouhému zrání.

Renomované rodinné vinařství Alfredo Roca hospodaří v oblasti Mendozza v okolí města San Rafael, tedy v samotném srdci pěstování vinné révy v Argentině. Jeho historie šahá až do dob, kdy španělští a italští vinaři přijížděli do Argentiny najít nové oblasti vhodné pro pěstování révy.

Tento kraj v blízkosti And, z nichž sem stéká průzračně čistá voda z tajícího sněhu vytvářející řeku s názvem Diamante River, jim natolik učaroval, že se rozhodli vysázet zde odrůdu Malbec, čímž jí dali nový domov.

Zdejší klimatické a půdní podmínky se totiž pro její pěstování navýsost hodí. Nízké srážky, intenzivní slunce a relativně mírné noci umožňují ideální vyzrávání hroznů, z nichž pak vznikají vína intenzivní barvy, expresivní vůně a komplexní chuti. Malbec však není zdaleka jedinou odrůdou, které zdejší podmínky svědčí a vinařství Alfredo Roca produkuje, výborná vína vznikají i z jiných modrých odrůd jako Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot či Pinot Noir.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz