Vermentino di Toscana IGT 2020 Fattoria Montepescini 0,75l suché

Svěží a šťavnaté bílé víno z odrůdy Vermentino, která má svůj domov na Sardinii a právě v Toskánsku, kde dosahuje nejvyšší kvality.

Barva je zlatavě žlutá. Na nose dominuje ovocné aroma hrušek a citrusů, která je doplněná o příjemný herbální projev. V chuti je víno ovocné s mírně kořeněným projevem. Díky své šťavnatosti a decentní kyselince je víno velmi příjemně pitelné.

Ideální jako aperitiv, k rybám a darům moře, k tvrdému ovčímu sýru Pecorino.

Podávat při 10 - 12°C

IGT - Toscana - Murlo

Můžeme doručit do:
7.10.2022
Skladem
Kód: 317
249 Kč
Kategorie: Bílá vína
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Země původu: Itálie - Toskánsko
Kategorie: IGP
Ročník: 2020
Alkohol: 13,5 %

Fattoria Montepescini

Vinařství se nachází v starobylé vesnici Montepescini postavené v malebné a kulturou prodchnuté krajině, kde se zemědělství a vinařství věnují již déle než tisíc let.

Bohatá tradice výroby vína jim skýtá výhodu ve vybudovaném „know how“, ale zároveň pro ně představuje i závazek. Ve vinařství si to velmi dobře uvědomují a na tradiční postupy kladou zvláštní důraz.

Zároveň však nemohou ignorovat nejmodernější inovace ve vinařském oboru, a tak jsou postaveni před nelehký úkol najít mezi nimi harmonii. Inspiraci mohou hledat i ve svém okolí toskánských kopců, v nichž přírodní dary a kulturní poklady tvoří jedinečný celek.

Fattoria Montepescini je butikové vinařství s roční produkcí přibližně 60 tisíc lahví. Vlastní 53 hektarů půdy, avšak pouze na 8 z nich mají vinice. Většina z nich spadá do apelace Chianti DOCG. V jejich sortimentu tak převládají výtečná vína z odrůdy Sangiovese (Jupiterovy krve).

 

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz