Bollinger Rosé Brut Champagne 0,75l Gift Box

Luxusní rosé od špičkového výrobce, jednoho z Grand Marks, stabilně v Top 5 v Champagne, stačí jen jedno slovo "Bollinger"!

Bronzové tóny v kombinaci s intenzivní hloubkou velkého červeného vína. Aroma je velmi intenzivní s tóny červeného rybízu, třešní, jahod, lesního ovoce a jemného koření. Ovocná a minerální chuť s dlouhým závěrem. Jemné sametové perlení.

Pinot Noir 62%, Chardonnay 24%, Pinot Meunier 14%

Přes 85% grands a premiers crus.

Brut - dosage 7 - 8 g/l

Ideální párování - humr, crayfish, losos, japonská kuchyně, výtečný k ovocným desertům z jahod a malin.

Gift Box - dárková krabička

 

 

Můžeme doručit do:
27.5.2024
Skladem
Kód: 533
Značka: Bollinger
2 399 Kč
Kategorie: Šumivá vína
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Brut
Barva: Rosé
Země původu: Francie - Champagne
Ročník: NV
Alkohol: 12%

- založen r. 1829, velké jméno jednoho z velkých champagne dómů, rodinná firma bez zahraničních nadnárodních společností. Jeden z mála výrobců z vlastních vypěstovaných hroznů na svých vinicích. Skutečná špička ve svém oboru.

178 hektarů domu je osázeno 85% vinic Grand Cru a Premier Cru, rozložených na sedmi hlavních vinicích: Aÿ, Avenay, Tauxières, Louvois et Verzenay jsou osázeny Pinot Noir, Cuis s Chardonnay a Champvoisy s Pinot Meunier. Pinot Noir představuje 60% vinic domu. Komplexní a silný, poskytuje bollingerská vína s jejich pozoruhodnou strukturou.

Dalším z Bollingerových charakteristických rysů jsou dva pozemky, Clos Saint-Jacques a Chaudes Terres, které nikdy nepodlehly phylloxeře, nemoci, která na počátku 20. století zpustošila téměř celou vinařskou oblast šampaňského. Tyto vinice jsou zcela ručně ošetřovány a reprodukovány pomocí formy vrstvení zvané provignage, čímž poskytují prostředky k zachování tohoto mimořádného dědictví.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz