Pommery Brut Royal Champagne 0,75l

Brut Royal - svěží a živé šampaňské, harmonická směs, která v sobě mísí téměř 40 různých "Cru" vinic v Côte des Blancs a Montagne de Rheims. Zrání 3 roky.

Světle žlutá barva se zelenými odlesky, delikátní aroma po citrusových plodech a bílých květech. Kulatá a plná chuť s dlouhým koncem je doplněna tóny červeného bobulového ovoce.

30% Chardonnay, Pinnot Noir a Pinot Meunier

Skvělý aperitiv, ideální párování s rybami, mořskými plody a drůbeží.

Gift box - dárková krabička

 

Můžeme doručit do:
22.7.2024
Skladem
Kód: 536
Značka: Pommery
1 189 Kč
Kategorie: Šumivá vína
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie - Champagne
Ročník: NV
Alkohol: 12,5%

 

V roce 1858 převzala madame Pommery po smrti svého manžela místo hlavy Pommery & Greno. Expanzi svého domu založila na tvorbě vín na rozdíl od jiných, s jednou neustálou poptávkou: kvalita tlačená do extrému. Dobře si uvědomila, jak důležitý byl původ hroznů pro kvalitu jejích vín, v průběhu let vybudovala sbírku nejlepších vinic v celém Champagne.Ve věcech vkusu předběhla svou dobu. Byla to ona, kdo v roce 1874 vytvořil Pommery Nature, první šampaňské brut, které se setkalo s komerčním úspěchem, čímž porušilo tradici velmi sladkého vína. Žena v mužově světě vtiskla svou osobnost šampaňským. Čistota a jemnost Pommery vín udržuje tento odkaz. V červenci 1868 zahájila madame Pommery největší stavební projekt století v Remeši, přeměnu křídových lomů na vinné sklepy. Francouzští a belgičtí horníci vykopali 18 kilometrů, 30 metrů pod zemí, vzájemně propojené galerie tvořené valené klenby a žebrové klenby. Je to obrovské podzemní město. Dodnes v těchto sklepích zraje víno známé po celém světě - Champagne Pommery.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz