Chianti Classico DOCG 2021 Carpineto

Chianti - ikonické víno z italského Toskánska. Prostě pojem.

Classico, tedy z malé TOP oblasti mezi Florencií a Sienou.

Víno postavené dominantně na odrůdě Sangiovese, kterou z menší části doplňuje odrůda Canaiolo. Víno leželo nejméně půl roku na dubových sudech a následně ještě ve sklepě v láhvi, což mu umožnilo stát se komplexním a hladkým až sametovým.

Velmi mohutné, plné projevů zralého bobulového ovoce.

Skvělé zejména ke zvěřině.

Můžeme doručit do:
25.6.2024
Skladem
Kód: 639
389 Kč
Kategorie: Červená vína & Rosé
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Země původu: Itálie - Toskánsko
Ročník: 2021
Odrůda: Sangiovese
Alkohol: 13,5%

Vinařství Carpineto bylo založeno v roce 1967, kdy se majitelé Giovanni C. Sacchet a Antonio M. Zaccheo rozhodli pěstovat v oblasti Chianti červená vína světové kvality. Toto rozhodnutí bylo na trhu novátorské, neboť Chianti spadalo do kategorie obyčejných vín.

Carpinetští vizionáři si byli vědomi nevyužitého potenciálu Toskánska produkovat vynikající vína. Zavedli moderní vinařské technologie, které výrazně překonaly tehdejší standardy kvality. Pod jejich vedením získalo Carpineto mezinárodní reputaci.

Jejich červená vína proslavila jejich jedinečná intenzita a jejich schopnost dlouhodobého zrání. Riserva zraje o 6 až 12 měsíců déle, než vyžadují pravidla DOCG. Produktová řada obsahuje vína od nejprestižnější toskánské apelace DOCG, až po různá specificky strukturovaná vína. Carpineto většinu produkce exportuje do 60 zemí po celém světě. 96% procent přitom tvoří červená vína, z toho většina nese označení Riserva. Vinařství získává velké množství ocenění na mezinárodních i domácích výstavách a soutěžích.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz