Domäne Wachau Grüner Veltliner Federspiel Terrassen 2023 0,75l suché

Klasický představitel kategorie Federspiel z Wachau. Víno je středně plné a vyrovnané s projevem čerstvého ovoce a příjemnou mineralitou. Ve vůni můžete hledat zelená jablka, angreštu, bílý pepř či tóny manga. V chuti Vás víno potěší křupavou kyselinkou, šťavnatostí a harmonickým, lehce kořenitým závěrem. Doporučená konzumace je do tří let od sklizně.

Šroubový uzávěr.

Ideální párování - Vídeňský řízek, pečená drůbež a ryby.

Veltlínské zelené unikátní Wachau kategorie Federspiel !!!

Můžeme doručit do:
27.5.2024
Skladem
Kód: 383
Značka: Domäne Wachau
329 Kč
Kategorie: Víno
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Federspiel
Ročník: 2023
Země původu: Rakousko - Wachau
Alkohol: 12,5 %

Domäne Wachau

Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský z nejkvalitnějších tratí (Loibenberg, Kellerberg, Achleiten, Kollimtz, Hochrain, Singerriedel, 1000-Eimerberg a Bruck) sdružení Freie Weingärtner Wachau, jakož i cuvée z malých, mimořádně exponovaných strmých tratí (teras) se prodávají pod názvem Domäne Wachau. Vína Domäne Wachau jsou vybírána velmi přísně – jen zhruba 15 % výrobků nese toto označení. 

Společnost Vinea Wachau, jejíž členem je i Domäne Wachau, byla založena v roce 1983 a sdružuje místní vinaře, kteří se zavázali dodržovat přísná pravidla společného kodexu. S ohledem na jedinečné klimatické a geologické podmínky byla v roce 1984 zavedena kategorie „Steinfeder“. V roce 1986 byla zavedeny kategorie „Federspiel“ a „Smaragd“. Tyto kategorie se používají výhradně u přírodních vín. Uvedená označení jsou chráněna obchodním právem a smějí být používána pouze členy společnosti Vinea Wachau.

Zvláštní mikroklima a různorodé horninové formace místního terroir umožňují pomalé a obezřetné zrání hroznů až do pozdního listopadu. Tyto podmínky jsou ideální pro dvě odrůdy, které jsou v oblasti Wachau pěstovány již po staletí: Grüner Veltiner a Riesling, které se vyznačují nezaměnitelnou výraznou wachauskou mineralitou.

 

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz