Taittinger Brut Cuvée Prestige Champagne Gift Box 0,75l

Vlajkovou lodí šampaňského domu Taittinger je tento Brut Cuvée Prestige vyrobený ze 40 % Chardonnay, 35 % Pinot Noir a 25 % Pinot Meunier z dokonale vyzrálých hroznů sklizených z více než 35 různých vinic. Tato jemná směs má za následek lehké, elegantní a vyvážené šampaňské.

Vysoký podíl Chardonnay (40 %), umožňuje Brut Réserve dosáhnout svého plného aromatického potenciálu po zrání po dobu 3 až 4 let ve sklepě. Je neobvyklé, aby non-vintage směs měla tak vysoké množství Chardonnay, a to je to, co dělá tuto non-vintage směs tak vyváženou, konzistentní a světově proslulou. Je to vynikající šampaňské, vhodné pro každou příležitost.

Vůně a chuť velmi jemná, harmonická, po ovoci - broskev, bílých květech akácie, vanilce a briošce.

Skvěle se hodí jako aperitiv, dokonalé snoubení s ústřicemi.

 

Můžeme doručit do:
27.5.2024
Skladem
Kód: 521
Značka: Taittinger
1 299 Kč
Kategorie: Šumivá vína
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie - Champagne
Ročník: NV
Alkohol: 12,5 %

Rodina Taittingerových řídí Champagne House téměř sto let. Jeho cílem vždy bylo usilovat o dokonalost. "Mít rodinné jméno na láhvi klade požadavky a povinnosti na každou minutu. Jméno na láhvi vyjadřuje jak dovednosti a znalosti minulosti, tak závazek k budoucnosti." Pierre Emmanuel Taittinger ztělesňuje tento závazek již 40 let a dnes ho sdílí se svým synem Clovisem a jeho dcerou Vitalií, kteří oba pracují vedle něj v každodenním provozu Champagne House. Společně vytvářejí velmi blízké a doplňkové rodinné trio.

Třetí největší vinařský dům v Champagne s rozlohou 288 hektarů vinic rozkládajících se mezi Remeší a Épernay je certifikován Hight Environmental Value. Ty jsou osázeny zhruba z poloviny odrůdou Pinot Noir, následuje Chardonnay a zhruba 15% plochy zaujímá Pinot Meunier.

Taittinger Brut Réserve je založen na větším podílu Chardonnay, všechny dokonale vyzrálé hrozny pochází z 35 různých prestižních vinic. Toto vyvážené elegantní Champagne zraje minimálně tři roky ve sklepech vinařství Taittinger.

Díky svým ambicím a vášni se Taittinger od roku 2014 stal oficiálním šampaňským pro největší sportovní soutěž na světě; mistrovství světa ve FIFA.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz