Bourgogne Pinot Noir Prestige 2021 0,75 l

Vynikající Pinot Noir (Rulandské modré) z proslulé burgundské oblasti. Burgundsko je kolébkou Pinotů a ta nejlepší vína této odrůdy pochází právě a jedinečně z této oblasti.

Cuvée Prestge - 40% zraje v dřevěných sudech, zbytek v nerezových tancích, montáž po 18i měsících. 

Vůně červeného ovoce a koření. Chuť velice plná, komplexní  s tóny jahod, třešní, lehce zemitá s náznaky lesní marmelády.

Ideální párování - tmavé drůbeží maso - krocan, bažant, hovězí po burgundsku, sýry s modrou plísní.

 

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem
Kód: 413
629 Kč
Kategorie: Červená vína & Rosé
Objem: 0,75 l
Země původu: Francie - Bourgogne
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2021
Kategorie: AOP
Alkohol: 12,5 %

Henri de Villamont

Historie rodu Villamont v Burgundsku sahá až do 17.století, kdy se Pán z Villamontu usadil v obci Savigny-lès-Beaune. Dnes vlastní vinařství vinice především v důležitých polohách Côte de Nuits a  Côte de Beaune, ale vlastně v celém "velkém" Burgundsku, od Chablis až po Mâcon.

Majitel, pěstitel a vinifikátor těchto kvalitních burgundských vín - Henri de Villamont -produkuje vynikající vína. Pomáhá mu v tom kombinace unikátního terroir a moderních technologií. Vinařství produkuje široké spektrum vín z většiny nejcenějších burgundských apelací v klasifikaci AOC, 1er Cru a Grand Cru.

Jak je tomu v celém Burgundsku, tak i ve vinařství de Villamont se pěstuje prakticky pouze bílé Chardonnay a modrý Pinot Noir. Vínům je popřána náležitá péče, od citlivého ručního zpracování hroznů, až po samotnou vinifikaci a zrání vín. To probíhá ve francouzských dubových sudech, u bílých až jeden rok, u červených je ležení na sudu obvykle ještě o něco delší.

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz