Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l Champagne + GB

Legendární značka, renomovaný výrobce, logo, které zná každý - Moët & Chandon.

Brut Impérial - klasický zástupce šampaňského dómu Moët & Chandon. Jemný vinný buket jablka, hrušky, bílé broskve s nádechem limetky a květu révy vinné, náznak briošky a ořechů.

Harmonická směs 30-40% Pinot Noir, 30-40% Pinot Meunier, 20-30% Chardonnay

Vinifikace v nerezových tancích, 100% malolaktická fermentace, rezervní vína 20 - 30 % (stáří 1 - 3 roky)

Zrání - 24 měsíců na jemných kalech + min. 3 měsíce po degorsáži.

Perfektní jako aperitiv, k hlavnímu chodu i k dezertu. Skvěle se hodí k tvrdým sýrům, mořským rybám a plodům a k zeleninovým polévkám.

 

Můžeme doručit do:
27.5.2024
Skladem
Kód: 233
Značka: Möet & Chandon
1 299 Kč
Kategorie: Šumivá vína
Objem: 0,75 l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie - Champagne
Ročník: NV
Alkohol: 12,5 %

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.

 

 
Zpět do obchodu
NajduZboží.cz